Annetame igalt topsilt 5 senti.Koos valime, kellele.

Häält saab anda 24. veebruarini.
1. märtsil jagame kogunenud summa (15 000 €) nelja enim hääli kogunud toiduga seotud algatuse või projekti vahel.

Lisa oma kalendrisse meeldetuletus 03/01/2018 12:00 PM 03/01/2018 03:00 PM Estonia/Tallinn R-Kioski annetuskampaania lõpphääletus Facebookis Lõpphääletusel jaguneb 15 000 € reaalajas 4 finalisti vahel. Ole kohal, sest sinu häälest sõltub, kui suure summaga toetatakse sinu lemmik algatust. Eesti

Meie kingitus eesti juubeliks

Juubeliaasta puhul on meil uued ja uhked isamaalised kohvitopsid. Nüüd ei näita sa R-Kioski kohvi ostes välja mitte ainult head maitset, vaid ka sooja südant, sest igalt juubelirüüs kohvitopsi müügilt annetame 5 senti heategevuseks.

Valime abisaajad koos välja

Sinu valikus on 8 heategevuslikku ühingut ja ettevõtmist, anna hääl oma lemmikule! Neli enim hääli saanud MTÜ-d või algatust jõuavad finaali, kus suure lõpphääletuse käigus selgub 15 000 € suuruse heategevusfondi täpne jagunemine. Otseülekandena toimuv lõpphääletus leiab aset 1. märtsil 2018.

Algatused on seotud toiduga. Miks?

Toit on R-Kioskile väga südamelähedane teema. Seega valmistab meile rõõmu, kui saame ühiselt toetada näiteks toiduabi, toitumisharidust või neid algatusi, mis viivad Eesti inimesi tervislikuma ja täisväärtuslikuma toitumiseni.

Kohv, mis on alati hea

Meil on uhked juubelitopsid, kuid tähtis on ka jook, mis sind topsis ootab. Selleks oleme läbi proovinud palju kohviube ning väga tihedale sõelale jäid lausa kolme kontinendi parimad oad, mida on töödeldud röstiga. Olulised on ka kohvimasinad ning ka siin kõlbab vaid parim. Nii teenindavadki meie külastajaid tippklassi kuuluvad Franke kohviaparaadid. Kohvist täpsemalt →.

„Kuuma kohviga kaasa soe süda“ kampaania reeglid

Kohalik kartul ja köögivili Kihnu kooli lastele

Kihnu kool soovib saarele osta uued kartuli- ja köögiviljaseemned, et laste toidulaual oleks aastaringselt kvaliteetne tooraine. Kool kasutab igal aastal ligikaudu 5000 kg kartuleid ja 1000 kg köögivilju. Ise kasvatud toit on vaba mineraalväetistest ja mürkkemikaaludest ning on lisaks ka ühtlasema kvaliteediga, leiab Kihnu kooli direktor. Samuti on kasvava lapse organismile tervislik ja puhas toit hädavajalik. Seetõttu peab kool tähtsaks, et laste söögilaual olev toit koosneks toorainetest, mis oleks kasvanud kodusel ja looduslikul Kihnu saarel.

Täiendav info
Toomas Pajula
kool@kihnu.ee
kihnu.kovtp.ee/kihnu-kool

“Toiduorienteerumine” madalama sissetulekuga inimestele

Tallinna Teeninduskool (Teko) soovib läbi viia koolituse “Toiduorienteerumine”, kus tervisliku toitumise teadmisi antaks edasi neile, kel sissetulekud väiksemad. Kui hästi tunneme me tegelikult kaubanduses pakutavat? Kui palju on vaja toiduained ja raha nende soetamiseks? Toiduorienteerumise käigus vaadatakse üle tervislik lõunamenüü, koostatakse eelarve ja ostunimekiri, tehakse kiire poetuur ja valmistatakse piiratud eelarve raames tervislik söögikord. EV100 sünnipäevakampaania raames aitab Teko inimesel parandada oma toidule kuuluva eelarvet ja tervisliku söögikorra planeerimist.

Täiendav info
Anna Treiberk
anna.treiberk@teeninduskool.ee
www.teeninduskool.ee

Tervisliku toitumise õppeprogramm Ida-Virumaa koolile Intellekt

Ida-Virumaal tegutsev erakool Intellekt soovib 1.-9. klassi noortele luua toitumisalase õppeprogrammi “Terve kool”. Milline on projekti lõpptulem?

 • Õpilased teavad, mida tähendab tervislik toitumine ja millised on tervislikud toiduained;
 • Õpilased on koostanud tervislike toiduainete diagrammi;
 • Õpilased on 1.-9. klasside seas viinud läbi küsitluse toitumisharjumustest ning teinud sellekohase kokkuvõtte;
 • Õpilased on arutanud teemal: “Kuidas mõjutab tervislik toitumine meie igapäevast elukvaliteeti?”;
 • Õpilased on koostanud nädala näidismenüü ja seda analüüsinud. Menüü on koostatud ka inglise keeles;
 • Õpilased on joonistanud tervisliku toitumise kohta plakati ja kirjutanud sellest ka artikli.


Täiendav info
Galina Stolova
g.stolova@mail.ru
http://intellekt.ee/

Erivajadustega laste ja noorte õppeprogramm “Oskan olla rõõmus ja terve”

Selleks, et parandada erivajadustega laste ja noorte toitumisharjumusi, soovib MTÜ Tallinna Erivajadustega Laste ja Noorte Tugiühing viia läbi õppeprogrammi, mille jooksul:

 • 1.Tehakse 2 väljasõitu asutustesse, mis tegelevad tooraine tootmisega (piimafarm, lambakasvatus, kalakasvatus, põllumajandus, kanala);
 • 2.Tehakse 2 väljasõitu asutustesse, kus valmistatakse toorainest toitu (piimatooted, lihatooted jne);
 • 3.Korraldatakse üritus, mille raames kutsutakse kooli kokk, kes räägib lastele tervislikust toidust ja valmistab koos lastega kooli õppeköögis toitu. Maitstakse tervislikke toiduaineid;
 • 4.Antakse välja õppe-kokaraamat lastega koos valmistatud toitude põhjal;
 • 5.Muretsetakse kooli õppekööki vajaminevaid vahendeid;
 • 6.Külastatakse lastega tervislikku toitu pakkuvaid restorane ning õpitakse seeläbi söögikultuuri.


Programmi läbiviimisesse kaasatakse ka lapsevanemad.

Täiendav info
Inga Juuse
juuseinga@gmail.com
https://www.hilarius.ee/projektid

Tori Sotsiaalmaja supiköögi rajamine

Tori Sotsiaalmaja soovib Eesti Vabariigi 100 juubeli puhul Tori valla elanikele rajada supiköögi. Kuigi 2015. aastal valmis Tori Sotsiaalmajas suurepärane õppeköök, puudub Tori alevikus siiani söögikoht. Annetatud toetussumma soovitakse investeerida Tori Sotsiaalmaja supiköögi väljaarendamiseks. Tori Sotsiaalmaja eesmärk on pakkuda abi, tuge ja kaitset eluga toimetulekul.

Täiendav info
Ave Aaslaid
sotsiaalmaja@torivald.ee
www.torivald.ee/sotsiaalmaja

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond. Ravitoidusegud raskelt haigetele lastele

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on alates 2010. aastast toetanud ravitoidusegude soetamist raskelt haigetele lastele, kes vajavad neid puuduliku kaaluiibe või füsioloogilise suutmatuse tõttu süüa tavatoitu. Käesoleval hetkel toetab TÜK Lastefond 24 ravitoidusegu vajavat last, kelle ravitoidu ja selle manustamiseks vajalike abivahendite kulud ulatuvad kuni 600-700 euroni kuus. Selleks, et TÜK Lastefond saaks praeguses mahus toetustega jätkata kuni laste abivajadus püsib või Eesti Haigekassa võtab ravitoidu kompenseerimise enda ülesandeks, on vaja heade annetajate ja koostööpartnerite abi, et lapsi toetada.

Täiendav info
Küllike Saar
kyllike@lastefond.ee
https://www.lastefond.ee/toetame/ravitoidusegusid-vajavaid-lapsi/

Toidupank viib tervisliku toidu maapiirkondade puuduses elavatele lastele

Toidupank soovib annetussumma eest katta kütusekulud, et transportida tervislikku toitu maapiirkondadesse puuduses elavatele peredele. Suurim probleem seisneb selles, et tihti ei saa vaesuses elavad inimesed lubada endale tervislikku toitu (puuviljad, juurviljad, piimatooted, liha, kala) lubada. Laste arengu jaoks on need toidud aga väga olulised. Ilma täisväärtusliku toiduta ei saa lapsest areneda terve täiskasvanu. 2015. aastal oli suhtelises vaesuses 45 800 last, sealhulgas absoluutses vaesuses 11 400 last. Vaesus on suur probleem just maapiirkondades, kus palgad on madalamad ja töötuse tase kõrgem. Samuti on nendes piirkondades toidupankadele annetatud toidu kogused väiksed.

Täiendav info
Marie Kanarik
marie@toidupank.ee
www.toidupank.ee

Kiikla Lastekodu maakelder

Kiikla Lastekodu Ida-Virumaal Mäetaguse vallas unistab juba ammu korralikust maakeldrist, kus hoida oma hoidiseid, kartuleid ja õunu. Ise kasvatatakse kartuleid, köögivilju ja marju, tehakse moose ja kompotte. Lastekodus on õunaaed, kus on üle 200 õunapuu. Kuigi hoidised mahutatakse praegu veel ära, on õunte ja kartulite ületalve pidamisega mure. Plaani on peetud juba kaua, aga kogu summat keldri rajamiseks ei ole üksi siiski suudetud saada.

Täiendav info
Marie Edala
kiikla@kiiklalastekodu.ee
https://www.facebook.com/Kiikla-Lastekodu-544568652224580/

See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.