Kohv Hot dog Võileivad Paninid Salatid

Täisväärtuslikud salatid

VEISELIHASALAT

ubade ja vinegrettkastmega

Te teate ju küll mehi. Kas nad enda tervise eest hoolitsevad või mitte, kas nad söövad tervislikult või mitte, enamuse jaoks on kõige tähtsam, et liha oleks ikka korralikult. Ja selles salatis on. Pealegi veel tervislik veiseliha, mis on tunde koos maitseainetega mooritud. Lisaks tummised "mustasilma" oad. Kõrval on särtsu andmas värske ja krõmps porgandisalat, kirsiks tordi peal veel kirsstomatid ja Dijoni sinepi vinegrett kaste, mis kõik maitsed ühte kokku seob.

KANASALAT

riisinuudlite ja maapähklikastmega

Selle salati peategelasteks on värskelt grillitud kana ja kergelt eksootiline, aasiapärane ja imemaitsev maapähklikaste. Kerged ja õhulised riisinuudlid täidavad kõhtu, aga samas on see salat madala rasva- ja kalorisisaldusega ning sobib just saledamat joont hoidvatele sööjatele. Porgandisalat ja edamameoad ehk noored rohelised sojaoad lisavad värskust ning kruvivad vitamiinisisaldust.

 

 

VEGETAARNE SALAT

grillitud bataadi ja mündikastmega

Taimetoitlasete arv kasvab iga päevaga ja see salat peaks nad küll R-Kioskitesse kutsuma. See salat on toitev ja põneva maitsega, just see, mida taimetoitlased ootavad. Nisubulgur on Põhja-Aafrika rändavatele nomaadidele sama, mis meile on kartul. Bulgur eeltöödeldi nisukasvatuse piirkonnas, nii, et kui karjakasvatajad nomaadid kõrbes hakkasid süüa valmistama, sai väga väikese küttepuu varuga valmis maitsev ja toitev roog. See eriline töötlus annab täistera nisule mõnusa pähklise meki jättes alles kõik mineraalid ja kiudained. Grillitud bataat ehk maguskartul erineb meie omast kodusest tuhlist nagu öö ja päev. Tema ergas värv annab tunnistust kõrgest antioksüdantide sisaldusest ja grillimine muudab ta magusa maitse tummiseks. Rohelised herneterad, magusvürtsikas grillbataat ja soolakad fetatüüpi juustukuubikud moodustavad mõnusa ja ärksa maitsekontrasti. Mündikaste lisab värskust ning kevadist särtsakust.