KOHV JA VESI KAHEKESI

Kui ostad kohvi, võta vesi kõrvale.

Samuti võta osa R-Kioski suvemängudest,

sest peaauhinnaks on puhkus kahele Wagenkülli lossis.

Osale vähemalt ühes suvemängus

Suvel saad osaleda 4 erinevas mängus. Loosi läheb
kinopileteid, päikeseprille, long board, spordipoe kinkekaarte
ja spaapuhkus kahele Wagenkülli lossis.

Vaata kampaaniareegleid SIIT

Suvemängude võitjad

  • Sportlandi 100 € kinkekaart- Tiina Tomson
  • Pro Optika 100 € kinkekaart – Instagrami kasutaja @korter43
  • Long board 05.08.22 – Kerttu Prints
  • Apollo kino 10 x 10 € kinkekaart – Instagram kasutajad @reilikull @lifeofkarolina @hannacarolinac @kevvzu @hannapook @katariinaounapuu @gretekaal @kristitagam @annikakaldas @rebeccakroess

Peaauhinna spaapuhkuse kahele Wagenkülli lossi võitis Anna Nümmann. Palju õnne!

Kohv ja vesi käivad
põhjusega koos

Vee joomine on kasulik. Eriti siis, kui sulle maitseb kohv.

Kohv ergutab, aga viib vee kehast välja. Vee joomine viib vee kehasse tagasi. Tõsilugu.

Kohv on happeline. Puhas kohvidieet ärritab magu, aga ka su toitumisnõustajat.

Vesi puhastab maitsemeeli. Pärast vett maitseb hea kohv veel paremini!

Head janu!

R-KIOSKI KOHVIVALIK

Espresso

Americano

Must kohv

Kohv piimaga

Caffé latte

Latte macchiato

Flat white

Cappuccino

Frappuccino

Väike itaaliapärane tugevamaitseline kohv, mida nauditakse puhtalt ja juukse vett kõrvale. Espressot kasutatakse mitmetes kohvijookides baasina. Espresso sisaldab magneesiumi ja B-vitamiine. Samuti tasub meeles pidada, et kohvi sisaldab antioksüdante, mis võivad alandada teatud haiguste riski.

More espresso, less depresso.

Jah, see nimetus tuleb kohvisõprade käest teispool ookeani. Americano kohv koosneb ühest osast kohvist ja kahest osast veest. Mõiste "caffè Americano" on itaalia keeles "Ameerika kohv". Legendi järgi pärineb nimi 1970ndatest, kui ameeriklased lahjendasid Itaalias espressot kuuma veega, et valmiks kohv, millega nad olid kodumaal harjunud. Itaallased ei suutnud seda ilma irooniata pealt vaadata ja nii nimetati lahjendatud espresso ameerika sõdurite järgi naljapärast americanoks.

Must nagu öö ja traditsiooniline kohvijook, millele ei ole lisatud piima ega koort. Jook valmistatakse meetodil, kus kogu vedelik liigub läbi kohvipuru. Kas teadsid, et soomlased tarbivad aastas keskmiselt 12 kg kohvi ühe inimese kohta? Kui kohv 17. sajandil Soome jõudis, muutus see koheselt populaarseks. Leiti, et kohv aitab võidelda peavalude, depressiooni ning isegi südamehaigustega ja seda müüdigi siis vaid apteekides.

Paljud eestlased armastavad lihtsat kohvi piimaga. Ideaalne jook hommikuks, lõunaks ja õhtuks. Kõige parem on see, et nüüd saad R-Kioskis valida lehmapiima ja mandlipiima vahel.

Kõige populaarsem kohv sel sajandil. Caffe latte ehk piimakohvide kuninganna koosneb ühest osast kohvist, kolmest osast piimast ning piimavahust. Kui armastad lahjemat kohvijooki, siis on see sinu jaoks õige valik.

Rohke piimavahuga kohvijook, mis koosneb kahest osast piimast, ühest osast piimavahust ja ühest osast kohvist. Valmistamisel valatakse topsi esmalt rikkalik kogus aurustatud piima, seejärel lisatakse piimavaht ja lõpetuseks espresso, mis jätab vahu peale jälje.

Pealt sile espressopõhine kohvijook, mida katab õhuke piimavahu kiht. Kas teadsid, et Flat white pärineb 80ndate Uus-Meremaalt? Isegi praegusel hetkel on see seal #1 kohvijook. Flat white koosneb kahest osast kohvist, ühest osast piimast ja piimavahust. Topelt kangem vahustatud piimajook nendele, kes armastavad kangemat kohvi koos vahustatud piimaga.

Ehk Itaalia hommikukohv, mida nauditakse koos sarvesaiaga. Tegelikult on cappuccino väga levinud jook kõikjal maailmas. Seda valmistatakse ühest osast kohvist, ühest osast piimast ja ühest osast piimavahust. Tegu on kange piimakohviga, mida serveeritakse väiksemas koguses, kui caffe lattet.

Frappuccino on jahe cappuccino. Kreekast pärit kohvijook, mida valmistatakse espressost ja külmast piimast. Kuuma ilmaga parim!

Kas teadsid, et meie kohvimasinatest saad valida ka mandlipiima oma frappuccino peale?