Lõpetas R-Akadeemia esimene lend - R-kiosk Lõpetas R-Akadeemia esimene lend – R-kiosk

Lõpetas R-Akadeemia esimene lend

 

6. detsembril jõudis lõpusirgele R-Kioski pooleaastane koolitusprogramm R-Akadeemia, mille eesmärk on õpetada frantsiisipidajatele väikeettevõtluseks vajalikke oskusi ja teadmisi. 

 

“Hetkel opereerivad meie 100 müügikohaga ketist juba pooli väikepoode frantsiisipidajad. Teise poolega on lugu keerulisem – soovijaid nagu oleks, aga vajaka jääb teadmistest ja julgusest,” selgitab R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves. “Tihtipeale ei pruugi tublis palgatöötajas olla ettevõtjat, kes hindab vabadust, julgeb otsustada, tahab vastutada ning võtta riske. Meie soovime anda oma poed ainult tublide ja hakkajate inimeste käsutusse, kes mõistavad, et ettevõtlus on elustiil. Kes tahavad õppida ja areneda ja mis kõige tähtsam – kellele meeldivad inimesed,” lisab Ilves

 

R-Kioski personalijuhi Piret Aessi veendumus on, et tänane Eesti haridussüsteem ei toeta väikeettevõtlust: “Meil ei ole ühtegi haridusasutust, kelle poole saaksime vaadata ja oodata, et sealt võiks tulla meile sobivaid frantsiisikandidaate. Väikekaupluse pidamine ei ole kindlasti paljude ülikoolilõpetajate ambitsioon, samas annab see päris palju vabadust ning paljudel juhtudel kõrgema sissetuleku kui samal alal palgatööl teeniks.”

 

Selleks, et anda tänastele ettevõtlikele frantsiisipidajatele vajalikud teadmised, on R-Kiosk võtnud ise koolitaja rolli ja koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga loonud R-Akadeemia.

 

“Tegemist on pooleaastase õppeprotsessiga, mille käigus anname alusteadmised äriõigusest, tööõigusest, personalijuhtimisest, müügijuhtimisest, turundusest ning finantsanalüüsist ja –juhtimisest just meie äri ja frantsiisipidamise lõikes,” selgitas Piret Aess.

 

Edukas lõpetaja oskab paremini teha juhtimisoskuseid, motiveerida ja hoida oma meeskonda ning mis kõige tähtsam, oskab hinnata ettevõtjaks olemise eeliseid. Lõpetaja saab kaasa ka akadeemilised ainepunktid juhuks, kui soovib mujal edasi õppida.

 

Akadeemia esimese lennu lõpetasid 13 tublit frantsiisipidajat, kellel valmis ka äriplaan oma väikepoe paremaks juhtimiseks.

 

R-Akadeemia järgmine lend alustab 2017. aasta kevadel.

 

 

Liitu uudis­kirjaga

[mc4wp_form id="645"]