R-Kiosk ja Swedbank teevad kioski kassad sularahaautomaatideks

Augusti algusest hakkas R-Kiosk pakkuma oma kassadest sularaha väljamakse teenust, võimaldades pangaautomaadi asemel võtta raha välja igapäevaste ostudega samast kohast.

„Meie missiooniks on alati olla oma kliendi jaoks olemas seal, kus vaja ja sellega, mida vaja. Kuigi sularaha maksete osakaal maailmas väheneb, on selle kättesaadavus siiski oluline ja vajalik. Nii tuli meil mõte teha koostööd Swedbank´iga sularaha väljamakse teenuse väljaarendamiseks,“ ütles R-Kioski tegevjuht Tiia Ilves.

R-Kioski kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega. Klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ja sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa kioski kassast välja ning see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 50 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga. See tähendab, et välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot. Võõrustaja võib sularaha väljastamisest keelduda, kui kassas pole piisavalt sularaha.

Sularaha väljavõtmiseks peab klient sooritama vähemalt 1-eurose ostu. Kuigi R-Kiosk teeb teenuse võimaldamiseks koostööd Swedbank´iga, saavad sularaha välja võtta kõikide pankade kliendid nii Eestist kui välismaalt, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud. Sularaha väljavõtmisel tuleb tasuda 50 senti.

 

AS R-Kiosk Estonia kuulub Norra pereettevõttele Reitan Group, mis on suuruselt teine esmatarbekaupade jaemüügikett Euroopas. Kontsernis töötab kokku üle 18 000 töötaja, neist Eestis ligikaudu 350. R-Kioski eesmärk on pakkuda maitsvat ja täisväärtuslikku tänavatoitu, et kiire elutempoga inimesed saaksid olla tegusad ning toimekad kogu päeva.

Liitu uudis­kirjaga

[mc4wp_form id="645"]