Aasta frantsiisipidaja on Evi Laurimann ja barista Heidi Õun

Aasta frantsiisipidaja on Evi Laurimann ja barista Heidi Õun

Kuulutasime 4. märtsil toimunud Frantsiisipäeval välja aasta frantsiisipidaja ja barista, kelleks osutusid vastavalt Evi Laurimann ning Heidi Õun.

R-Kiosk Estonia AS tegevjuhi Tiia Ilves ütleb, et koroonaviiruse levik mõjutas kaubandust eelmisel aastal oluliselt, kuid R-Kioski ja Caffeine töötajad suutsid olenemata keerulisest ajast näidata ülesse hoolivust ning jätkata klientide teenindamist väga kõrgel tasemel. “Ootamatused üksnes kinnitavad, et meie meeskond koosneb inimestest, kes on orienteeritud võimaluste ja lahenduste otsimisele. Ehkki koroonapandeemia on mõjutanud harjumuspärast äritegevust, jäävad minu jaoks 2020. aastat meenutama eeskätt märksõnad koostöö, teotahe ja positiivne ellusuhtumine. Need iseloomustavad suurepäraselt ka Evi Laurimanni ja Heidi Õuna,” ütles Ilves.

Ilves sõnas, et Evi Laurimann on perenaise etalon. “Oma kahes väikepoes näitab ta üles imetlusväärset hoolivust klientide, kolleegide, poe tehnilise korrasoleku ja ettevõtte majandustulemuste eest,” märkis Ilves. R-Kioski frantsiisipidaja vastutab täielikult oma väikepoe igapäevase toimimise eest. Lisaks tavapärasele klientide teenindamisele kuulub frantsiisivõtja tööülesannete hulka inimeste värbamine ja oma meeskonna ning väikepoe kasumlik juhtimine. “Evi on suurepärane juht, kes kaasab meeskonda aktiivselt otsuste langetamise protsessi. Samuti peab ta oluliseks jagatud arusaama tekkimist olulisematest väärtustest, mis määravad tegutsemise põhimõtted. Evi kaasav ja hooliv juhtimisstiil on aidanud tema väikepoodidel saavutada märkimisväärset edu,” ütles Ilves.

Mullu oli Evi keskmine testostu tulemus koguni 92%. Möödunud aasta esimeses pooles suutis Evi hoolimata koroonapandeemia levikust ja riigis kehtestatud eriolukorrast müüke kasvatada. Terve aasta lõikes õnnestus tal seevastu säilitada 2019. aasta tase. Märkimist väärib seegi, et Evi hallatavates müügipunktides tõusis keskmine ostukorvi suurus ligi 15%. “Evi on juhina motiveeriv, julgustav ja toetav. Mullused tulemused näitavad, et tema meeskond hingab ühes rütmis ja tegutseb klientidele parima teeninduse pakkumise nimel. See väärib tunnustust,” sõnas Ilves.

Aasta baristaks osutunud Heidi Õun on kaaslaste sõnul inspireeriv ja edukas müügiinimene, keda iseloomustab kaugele kiirgav hoolivus. “Heidi annab alati endast parima, et tunnustada kolleege ja neid vajadusel toetada,” kirjeldab Ilves. Ta lisab, et Heidi oskab ja soovib pakkuda suurepärast teenindust ning panna kliente tunda end tõeliselt oodatuna. “Meie ettevõtte eesmärk on tuua iga meid külastava inimese päeva positiivseid emotsioone. Heidi positiivne ellusuhtumine ja energilisus mõjub päikesekiirena isegi sombusematel päevadel. Oleme väga õnnelikud, et ta meie juures töötab,” ütles Ilves. Tema pingutused kajastuvad ka tulemustes. Mulle oli Heidi kõige suurema keskmise müügitšekiga barista. Samuti kasvas tema toidumüügi osakaal 9 kuuga 9%.