R-Kiosk GO võitis Aasta Kaubandustegu 2022 tiitli

R-Kiosk GO võitis Aasta Kaubandustegu 2022 tiitli

Eesti Kaupmeeste Liit pärjas R-Kioski Aasta Kaubandustegu 2022 tiitliga Eesti esimese mehitamata kaupluse avamise eest.

R-Kiosk GO on Eesti esimene mehitamata pood, kus puuduvad nii teenindajad kui kassa. R-Kiosk GO kasutab tehisintellekti ehk mitmeid sensoreid ning ülimalt kaasaegse tehnoloogiaga kaameraid, mis teevad ostlemisest senikogematu teekonna. Sensortehnoloogia tajub nii kaupade kaalu erinevusi kui ka liikumist. Klient siseneb pangakaardi- või äpiga poodi, valib meelepärased tooted ning väljub.  Kõik ostud registreeritakse sensortehnoloogia abil virtuaalsesse ostukorvi ning tasumine toimub automaatselt poest väljudes. R-Kiosk GO on avatud 24/7 ning tõeline abimees paikades, kus inimesed on pidevalt liikvel ja kiirustamas.

Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul tõstis žürii R-kioski puhul esile julget innovatsiooni, kasutusmugavust ja valmisolekut investeerida moodsaimasse tehnoloogiasse. “Žürii hinnangul oli tegemist väga suure sammuga innovaatilisema elu poole ning näitega heast koostööst haridusvaldkonnaga- täpsemalt Taltechiga. Eriti ajakohaseks peeti mehitamata poodi tööjõupuuduse kontekstis, mis on teenidussektorisse küllap jäädavalt tulnud,” märkis Peil.

Soovime õnne ka Aasta Kaubandustegu 2022 kaas-finalistidele – Maailma parim raamatupood Rahva Raamat ning Rimile, kes seisab toiduraiskamise vähendamise eest! 

Mugavuskaubandus on tulnud, et jääda!

Aasta Kaubandusteo kuulutas Kaupmeeste Liit välja juba üheksandat aastat. Tunnustuse eesmärk on märgata kaubanduse edulugusid ning tutvustada laiemale avalikkusele edukaid kaubandusettevõtjaid. Aasta kaubandusteo enam kui 20-liikmelisse žüriisse kuulusid ülikoolide, pankade, meedia, riigiasutuste ja erialaliitude esindajad ning Kaupmeeste Liidu juhatus.