R-Kioski toit tähistab 10. juubeliaastat

R-Kioski toit tähistab 10. juubeliaastat

2023 algusega tähistab R-Kioski toidukontseptsioon juba 10 aastat, mil inimesi on rõõmustatud üle 300 erineva tootega.

10 aastat toitu R-Kioskis

Täna on toit loomulik osa meie olemusest, ent see pole alati nii olnud. R-Kioski toidu lugu sai 10-aastaseks ning selle aja sisse mahub suisa 300 erinevat toodet. 10. aastat R-Kioskiga tähistab ka meie peakokk Riho Aunroos, kes toidud meie valikusse tõi.

Ägedad koostööd ja eriti unikaalne tootevalik

Riho ütleb, et 10. aasta sisse mahub põnevat õppimist ning katsetamist aga ka koostöösid Eesti parimate kokkadega. Näiteks 2014 tõime müügile naturaalses lambasooles valmistatud ürdivorstiga hotdogi, mis oli valmistatud Saaremaa lihaveise lihast ja on maitsestatud tüümiani ja majoraaniga. Selle retsepti töötas välja Eesti üks parimaid kokkasid Indrek Kivisalu, kes on muuhulgas olnud ka president Arnold Rüütli peakokk. Tippkokk Joel Ostrati toidud on läbi aegade nii meie endi kui inimeste südamed võitnud. Lisaks oleme teinud koostööd veel teistegi, tõsiselt ägedate tippkokkadega nagu Jonel Põld (R-Kioski võileivad), Emmanuel Wille (projekt R-Kioski pähklid), Margit Hakomaa (R-Kioski värsked salatid), Vambola Moores (kausid , võileivad). Samuti on meile aja jooksul olnud abiks Raivo Vokk loengutega toitumise ja toitumistavade teemal.

“Muutumise ja õppimise teekond pole aga sugugi lõppenud”, ütleb Riho. Väga palju kujunevad ajas tarbijate eelistused ning muidugi keskkond meie ümber. 10 aastat tagasi poleks me ehk tulnud selle peale, et tuua tootevalikusse vegan tooteid – täna on see suisa kohustuslik. 

Riho: Kõik selleks, et pakkuda kliendile midagi uut ja värsket!  

Oleme  R-Kioskis müünud sushit, pressinud ise värsket apelsinimahla, teinud leti taga smuutisid “Kas mäletate, et meie valikus on olnud isegi Indrek Kivisalu loodud Tarplani piprakaste konjakiga, mille valmistamiseks kasutasime päris Hennesy konjakit”, naerab Riho. “Kui see pole kvaliteet, siis ma ei tea mis on!”

Näiteks võileibade tootmine sai alguse Tabasalu asuvast Osvald Catering köögist. Iga algus on põnev ja väljakutseid täis. Meie kogused läksid aga nii suureks , et enam ei jõudnud väike köök meile neid toota. Liikusime edasi Amps Cateringi ja mahud läksid veelgi suuremaks. Liikusime suurettevõtete poole ja sõlmisime esimese koostöölepingu Saarioinen Eestiga, kes hakkas tootma R-Kioskile võileibu ja teeb seda tänaseni. Lisaks Saarioinenile tulevad täna meie tooted Gustavist, Reinu Köögist ja Chéf Lundenist. 

131 erinevat toidutoodet ning saiakest

Täna on toiduvalik igas poes mõnevõrra erinev aga kokku on meie toidu ja saiakeste valikus praegu 131 erinevat toodet. “Kõige tähtsam on alati see, et kiire toit oleks ka hea toit – naturaalsetest koostisainetest ning maitseks hästi, “  sõnab Riho. Tulevikus soovime kasutada võimalikult palju kohalikku toorainet. Teeme väga palju tööd just partnerite valikuga – me peame olema kindlad, mida pakume – kuidas ja millisest toorainest on see toit valmistatud. Näiteks on juba täna meie toidus kasutatavad munad ainult vabapidamise kana munad. Loodetavasti tulevikus saame üle minna mahemunale, mis on aga keerulisem, sest meie kogused on suured. Vaatame üle pakutava lihavaliku, proovime sea- ja veiseliha vähendada, millel on suurem keskkonnamõju. Suuname tähelepanu vitamiinirohketele toitudele, mis sisaldaks küllaldaseks inimesele vajalikke toitaineid.

 

Kümme aastat tagasi poleks me ehk tulnud selle pealegi, et tuua tootevalikusse ka vegantooteid, aga täna on see suisa kohustuslik. Hiljuti lisandus valikusse ka taimne hot dog “New Dog” – Veggy Crushi taimse vorsti ja valge või terasaiaga hot dog, millele saab valida kastmeks ketšupi, salsa, sinepi või veganmajoneesi. Taimsele vorstile on grillil eraldatud ka oma rullik, millele lihaga vorste ei panda. Meil on suur rõõm tõdeda, et veganvalik täieneb hoogsalt!

Millised on 10 aasta suurimad lemmikud? 

Hot Dog on ja jääb kliendi lemmikuks! 

Läbi kõikide aastate on R-Kioski kõige popim toode 10. juubeliaastat tähistav Hot Dog. Meie toiduvaliku 6 kõige populaarsemat toodet ongi just erinevad Hot Dogid ning menukaim on neist juustuvorstiga. 

Võikud, salatid ja wrapid viivad keele alla

Klientide südamed on võitnud kanafilee ja maasuistusingi võileivad. Populaalaarsete salatide valikus võidutseb aga kartulisalat – nii klassikaline kui ahjulihaga. Wrappidest võrgutab inimesi enim just kana ja cheddar juustuga valik. 

Burgeritest eelistavad inimesed veiseliha burgerit cheddar juustuga. Samuti ei tohi unustada meie väikest vürtsikat Vürsti grillidel – see on loomulikult taquito  Buffalo chicken! 

Mis toiduvalik see ilma magusate valikuteta oleks – nii võidutseb siin meie ülimõnus õunakook, mis maitseb justkui oleks vanaema küpsetatud.

Viimase aja  popid tooted  on: Buffolo kanatiivad, friikartulid, kana tikka võileib, Kana-Mango chutney võileib, mis rajavad endale teed lemmikute tabeli-tippu! 

Millised on Sinu lemmikud?