R-Kioski juht: hea teenindus algab õnnetundest ja heast tervisest 

R-Kioski juht: hea teenindus algab õnnetundest ja heast tervisest 

Eestis on südame- ja veresoonkonnahaigused surmapõhjusena esikohal, moodustades 46% meeste ja 64% naiste suremusest. Kõikidest tervishoiukuludest koguni 80% on seotud erinevate elustiilihaigustega. Tervislike eluviiside propageerimise ja haiguste ennetamise ning seeläbi tervishoiukulude vähendamise võti on üha enam liikunud ettevõtjate kätesse, tõdes Ülemiste City Future Forumil esinenud Reitan Convenience Estonia tegevjuht Tiia Ilves. 

„Töötajatel on kasvav ootus paindlikule ning tervist ja tasakaalu toetavale töökeskkonnale. See tähendab, et ettevõtted peavad suutma seda konkurentsis püsimiseks ka pakkuda. Ootus riigile on seejuures seotud peamiselt toetusmehhanismidega, mis seda võimaldaks,“ tõdes Eestis ligi 100 R-Kioski mugavuspoodi ja Caffeine’i kohvikut koondava ettevõtte juht. 

Mugavuskaubanduse kõige olulisem roll on Ilvese hinnangul luua keskkond, kus kliendid tunnevad end nii väärtustatuna, et tulla tagasi. “Hea teenindus algab õnnelikest ja rahulolevatest töötajatest. Töö on seejuures midagi enamat kui lihtsalt palk ja tore kontor – see on positiivsete suhete ja väärtushinnangute kasvatamine. Töötajate vaimne ja füüsiline tervis peavad olema ettevõtte kultuuri ja väärtuspakkumise lahutamatud osad,“ rääkis hiljuti Kiida Teenindajat kampaania raames enim tunnustatud teenindajatega ettevõtte juht. 

Lisaks riiklikule ennetustööle ja toetavale seadusandlusele saavad ettevõtted töötajate tervise toetamiseks palju ka ise ära teha. Ühe näitena toob Ilves vajaduse mõelda läbi võimalused minna igas valdkonnas üle senisest kestlikumale ärimudelile. “Meil on võimalus otseselt mõjutada seda, mida ja kuidas inimesed igapäevaselt tarbivad ning mis on selle jalajälg keskkonnale laiemalt ja igale inimesele konkreetselt“ ütles foorumil esinenud Ilves. Sageli vaadatakse sarnaselt kestlikkusega tööandja panust töötaja tervisesse ja heaolusse kuluna. “Mina näen seda investeeringuna ning seda ütleb ka väga pikaajaline praktika. Kui inimene on hoitud ja õnnelik, jääb ta kauemaks. Kestlikkusega on sama lugu – täna tehtud investeering toob küllaga tagasi pikas plaanis,“ lisas ta. 

Foorumil peetud arutelus jäi kõlama Ühendkuningriigi praktika, kus töötajaid toetatakse näiteks “Rattaga tööle“ programmi raames. Samuti kogub üha enam Euroopas populaarsust paindlik palgaskeem, kus töötajadsaavad töötasu saamisel ise endale hüvitisi valida ning üha enam valitakse jalgrattasõidu toetusi, millel on oluline mõju töötaja tervisele ja produktiivsusele.  

Ilvese sõnul võiks iga töötaja tervise heaks tehtavate sammude peale mõelda kontekstis, et kellelgi ei ole eraldi töö- ja eraelu. “On üks elu ning tasakaalu leidmine on vajalik pikaajaliselt jätkusuutlikult elamiseks. Jäädes truuks väärtustele ja luues positiivse töökeskkonna, loome püsivaid suhteid nii oma töötajate kui ka klientidega,“ näitlikustas ta.