Naised maksavad 17,7% vähem

Naised maksavad 17,7% vähem

Paljud arvavad, et palgalõhe ei ole “päris” probleem, millega tegeleda. Aga asi ei ole lihtlabases palgavõrdsuses. Siin on kolm põhjust, miks palgalõhe vastu võitlema peaks:

  • Kuigi naised töötavad tihedamini ametites, mis on ühiskonna toimimiseks hädavajalikud (haridus, tervishoid, hoolekanne), ei vasta nende palk nende loodavale tegelikule väärtusele.
  • Palgalõhe asetab naised meestega võrreldes haavatavamasse positsiooni ning vähendab nende kindlustunnet kogu elukaares, tööleminekust pensionini. Nii on näiteks naistel raskem väljuda vägivaldsest suhtest, kuna kardetakse majanduslikke raskusi.
  • Lisaks mõjutab palgalõhe oluliselt nende laste toimetulekut, kes kasvavad üksikemaga (naised moodustavad kõikidest üksikvanematest 92%).

Palgalõhe vähendamiseks tuleb sellest alustuseks rohkem rääkida. Pürgime koos võrdsema, sidusama ja õnnelikuma Eesti poole!

Naistepäeva puhul on naistele R-Kioski mugavuspoodides ja Caffeine’i kohvikutes kõik ostud 17,7% soodsamad. Soodustus ei kehti tubakatoodetele, kõnekaartidele, loto- ja transpordipiletitele.